25 Mayıs 2012 Cuma

Eşarbın Şalla İmtihanı

Başımı örteli bugün tam 3 yıl, 4 ay, 5 gün oldu. :)
İlk başlarda koton şallar kullanmıştım. Mevsim kıştı ve ben össye hazırlanıyordum. Dolayısıyla şal kullanmak çok kolay gelmişti. Sonra arkadaşlarım bana bir eşarp hediye etti. Aker marka. hardal üzerine haki puantiyeleri olan mükemmel parlaklıkta su geçirmeyen kare eşarbım. Hala dolabımda duruyor. Yepyeni.  Ve ben onu çok seviyorum. :)
1 yıl kadar sonra üniversiteye geldiğimde bir çok ipek eşarbım olmuştu.
Ve bugün tam 1 yıl kadar önce hayatıma ipek şallar girdi. :) Rahatlığı. Şıklığı. Serin tutuşu. İğne ve bone gibi zorunluluklarının olmaması. Tek bir rengi onlarca kombinle kullanabilmek. Harika gerçekten.
Bir de ipek görünümlü ve kaşmir/ipek karışımlı şallar var. Kesinlikle favorim ipek görünümlüler. Dokuma ipeğin ağırlığının yarısına bile sahip değiller ve özellikle benim için önemli olan hunharca kullanmaya pek uygunlar. :) Görünüş itibariyle ipeklerden ayrılmaları ise neredeyse imkansız.

Örneğin aşağıdaki şal ünlü bir markanın %100 ipek şallarından. Fiyatı 100 lira civarında.

 Aşağıdaki şal ise ipek görünümlü bir şal. Fiyatı 18 ile 24 arasında değişiyor.

Çok da bir fark yok gibi. :) Bir de %100 ipek lazer kesimli şallar var. Geçen yaz bir tane aldım. Ve kesinlikle kullanılmamasını öneriyorum. Ütüsüz olduğunda temiz olmadığında çok kötü bir görüntü oluyor.

Yine de bugünlerde aklımda yine ipek eşarplar var. Başımızın tacı tuvaller beni benden alıyor. Arminenin yeni sezon ürünü müthiş eşarbıyla birlikte yeniden tuvallere dönmeyi bekliyorum. Yaz geçsin de bir, öyle. :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder